Mes išklausome savo pacientus ir taikome asmeninį, geriausiai jų lūkesčius tenkinantį gydymą!

 

VAIKŲ DANTŲ GYDYMAS

Vaikų dantų gydymas – didžiulis iššūkis ne tik gydytojui odontologui, bet ir tėvams, todėl klinikos ”Kretingos odontologijos centras” kolektyvas ne tik gydo Jūsų vaikų dantis, bet ir paruošia juos dantų gydymui psichologiškai.

Jūsų vizito metu mes:

- Patikrinsim ir suskaičiuosim dantis, įvertinsim jų būklę ir polinkį į ėduonį;

- Mokysim vaikus ir Jus kaip teisingai prižiūrėti dantis;

- Atliksim visą reikalingą pieninių ir nuolatinių dantų terapinį bei chirurginį gydymą;

- Gydymą pateiksim žaidimo ar pasakos forma;

- Skirsime laiko paruošti vaiką psichologiškai – daugiausia tam laiko skirsime pirmo vizito metu;

- Atliksim visas profilaktines procedūras (dantų dengimą silantais bei fluoro laku).

Kodėl reikia gydyti pieninius dantis?

Egzistuoja mitas, kad gydyti pieninių dantų neverta, nes šie vis tiek iškris. Tačiau klaidinga taip galvoti. Kiekvienas iš  20 pieninių dantų turi savo paskirtį, kai kurie iš jų iškrenta tik apie 10 – 12 gyvenimo metus.

Sveiki pieniniai dantys jūsų vaikui yra labai svarbu, nes:

·        Pieniniai dantys išlaiko vietą būsimiems nuolatiniams dantims dantų lanke. Taip pat nukreipia dygstančius nuolatinius dantis į jų vietą;

·        Pieniniai dantys padeda vystytis vaiko žandikauliams ir tuo pačiu formuoja veidą, turi įtakos augimui ir svoriui. 

·        Vaikas gali gerai sukramtyti maistą, tai padeda gerai virškinimo sistemos veiklai;

·        Sveiki pieniniai dantys sudaro sveiką aplinką nuolatinių dantų formavimuisi.

·       Svarbūs formuojantis kalbai.

Negydomi pieniniai dantys gali sukelti komplikacijas:

·        Skausmas, vaikas patiria didelį stresą, atsiranda dantų gydymo baimė;

·        Lėtinė pieninio danties infekcija gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Labai svarbu suprasti, kad gilumoje po pieniniu dantuku, tame pačiame kaule, yra įsitaisiusi nuolatinio danties užuomazga. Taigi, jei sugenda ar supūliuoja pieninis dantukas, taip pat nukenčia ir po juo esantis nuolatinis. Vėliau bus pakitusi nuolatinio danties spalva, gali atsirasti dėmelių, paviršiaus nelygumų;

·        Negydant pieninių dantų, infekcija gali greitai išplisti iki daug sunkesnių formų (pvz., pūlynų, mediastinitų ar ir net kraujo užkrėtimo) reikalaujančių itin rimto gydymo ligoninėje.

·        Jeigu sugedęs dantukas ištraukiamas anksčiau laiko, t.y. daugiau nei pusmetis iki jo natūralaus iškritimo, gali susiaurėti žandikaulis. Taip nuolatiniams dantims - jie didesni už pieninius - neužteks vietos dantų lanke, jie augs kreivi, formuosis netaisyklingas sąkandis, bus reikalingas brangus ortodontinis gydymas;

·        Pūliuojantis pieninis dantukas yra infekcijos židinys ir gali sukelti sistemines ligas (širdies, sąnarių, inkstų ir kitų organų ligas). Infekcija silpnina visą organizmą, nualina imuninę sistemą, nes organizmas privalo nuolatos kovoti su infekcija. Vaikas tampa irzlus, kartojasi dažnos slogos, peršalimai ir panašiai;

·        Dantų kariesas ar jų netekimas lemia prastą estetinę išvaizdą, tai sukelia psichologinį diskomfortą.

 Taigi, pieninius dantukus gydyti ne tik rekomenduojama, o BŪTINA!

Kada atvykti pirmą kartą?

Pirmasis apsilankymas pas gydytoją odontologą turėtų būti profilaktinis pirmaisiais vaiko gyvenimo metais. Klinikos gydytojai odontologai žaismingai ir draugiškai vaiką supažindina su klinika, personalu, naudojamomis priemonėmis ir medžiagomis.  Taip vaikas pamažu yra paruošiamas būsimoms procedūroms odontologo kabinete. Ankstyvas amžius užtikrina efektyvesnę dantų priežiūrą ir dantukų gedimo profilaktiką – taip sumažinamas (arba užkertamas kelias) vėlesniam pieninių dantų gydymui. Rekomenduojame, kad pirmasis vizitas būtų anksčiau negu pradeda skaudėti dantį.

Kaip paruošti vaiką vizitui pas odontologą?

Patarimai tėveliams

·        Veskitės vaikus kartu, kai patys einate gydytis dantų. Tegul mažieji mato, kaip mama ar tėtis gydosi dantis.

·        Neperteikite vaikui savo pačių jaučiamo nerimo. Dažnai ateina vaikai turėdami išankstinę neigiamą nuostatą, nes patys tėveliai labai jaudinasi ir gal nesąmoningai baimę ir nerimą perduoda savo mažiesiems. Tokie vaikai nenoriai bendrauja, būna susigūžę, susikaustę, sutrikę, nenoriai atsakinėja į gydytojo, bandančio pralaužti ledus, klausimus.

·        Paaiškinkite mažyliui apie odontologo darbą. Į pagalbą galite pasitelkti visagalį internetą, žaislus, kurie supažindinta su dantų taisymu, bet neįvaro baimės, ar paskaityti vaikišką knygą apie dantų gydymą

·        Nesakykikite vaikui, kad nereikia bijoti ar kad neskaudės, taip sukelsite vaiko galvoje mintis, kad gal iš tikrųjų reikia bijoti, nes gali skaudėti.

·        Nepykite ant vaiko, nebarkite jo, kad bijo. Kalbėkite su juo pagarbiai ir bandykite susitarti, pažadėkite kuo nors apdovanoti, jei savo baimę įveiks. Taip paskatinsite įsiklausyti ir paklusti.

·        Jei gydytojui nepavyksta su vaiku susitarti, paklauskite kitų mamų, kur veda savo vaikus taisyti dantukų. Galbūt kitam gydytojui pavyks užmegzti geresnį ryšį su jūsų vaiku?

Gydymo procedūra

Vaikų dantų gydymo procedūra klinikoje „Kretingos odontologijos centras“ pirmiausia yra orientuota į burnos ligų profilaktiką:

    - vaikų krūminių dantų silantavimą;
    - fluoro aplikacijas;
     

 Vaikų krūminių dantų silantavimas

Kariesas (dantų ėduonis) dažniausiai išsivysto krūminių dantų vagelėse. Dantų vagelių hermetizavimas silantais apsaugo jautriausias danties sritis nuo ėduonies. Silantai - skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos gilios nuolatinių krūminių dantų vagelės. Hermetiškai padengtose vagelėse neužsilieka maisto likučiai, jas lengviau valyti. Silantais dengiamos tik sveikų nuolatinių dantų (krūminių ir kaplių) vagelės. Rekomenduojame tai daryti vos išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims Dantų padengimo silantu procedūra yra trumpa ir neskausminga, tačiau labai efektyvi. Laiku padengus vaikų dantis silantais ėduonies atsiradimo rizika sumažėja 80 – 90 proc.

 Fluoro aplikacijos

Fluoras - labai svarbus mikroelementas, kuris lemia danties atsparumą ėduoniui. Fluoro aplikacijos padeda palaikyti reikiamą fluoro kiekį. Odontologas padengia dantų paviršių fluoro laku. Nudžiūvęs lakas apgaubia dantis plona plėvele, kuri išsilaiko iki 12 val. Per tą laiką emalis palaipsniui pasisavina mineralines medžiagas. Fluoro prisotintas dantis išlieka atsparus dantų ėduoniui apie 3 – 4 mėn. Siekiant maksimaliai apsaugoti sveikus dantis nuo ėduonies, aplikacijas rekomenduojama periodiškai kartoti. Fluoro aplikacijos - paprastas ir pigus būdas gydyti pradinių stadijų dantų ėduonį.
Europos vaikų odontologų asociacija rekomenduoja fluoro aplikacijas kaip pigią, prieinamą ir veiksmingą ankstyvojo vaikų dantų ėduonies profilaktikos priemonę.

Terapinio gydymo procedūra atliekama vadovaujantis principu „rodyk-daryk“. Pirmiausia gydytoja parodo instrumentus, reikalingus vaikų dantukų apžiūrai ar gydymui, supažindina su jais mažąjį pacientą ir tik tada imasi procedūros.

Siekdami vaikus sudominti ir įtraukti į dantų gydymo procesą, leidžiame jiems pasirinkti norimą plombos spalvą. Vaikai labai džiaugiasi ir didžiuojasi spalvotais dantukais bei mieliau planuoja sekantį vizitą pas dantų gydytoją.

Po sėkmingos procedūros vaikai paskatinami prizu, todėl mažieji grįžta be baimės ir su noru apsilankyti vėl ir vėl!

 

Tinkama vaiko dantų priežiūra ir kokybiškas gydymas – tai puiki investicija į vaiko ateitį!

Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie